Ajans Gala Sosyal Medya Yönetimi

Şirket, firma, işletme sahibi ya da kurum veya dernek yöneticisiyseniz Sosyal Medya Yönetimi yapmamanız veya yaptırmamanız büyük bir eksikliktir. Eğer bir sosyal medya uzmanı ya da sosyal medya asistanı ile çalışmıyorsanız, o daha da büyük bir eksikliktir.

Çünkü Türkiye’de nüfusun %67’si sosyal medyada etkin... Yani Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı yaklaşık 55 milyon kişi sosyal medya kullanıyor; amatör ya da profesyonel şekilde sosyal medya yönetimi yapıyor. Ve sosyal medya uygulamaları her gün gelişen, periyodik olarak değişen bir yazılımsal altyapıya sahip. 

Sosyal medya yönetimini olmazsa olmaz bir noktaya taşıyan diğer bir gelişme ise yazılı ve görsel medyadaki tekelleşmedir. Bu tekelci endüstriyelleşmenin bir sonucu olarak sosyal medya uygulamaları geniş kitlelerin alternatif medya platformu olmuştur. Yakın zamanda devlet birimlerinin dahi resmi hesaplarla platforma giriş yaparak hizmet vermesiyle de görülmüştür ki; sosyal medya, her kesim açısından zorunlu bir alandır. 

Sosyal Medya Yönetiminde Uzman Niçin Gerekli?

Sosyal medya yönetiminde uzmanlık niçin gerekli sorusunun yanıtı dört maddede özetlenebilir.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile hemen hemen her eve, hatta en ücra köylere kadar giren sosyal medya; erişimin, etkileşimin ve eğilimin anlık ölçülebildiği bir platformdur. Özellikle eğilimler bakımından ölçülebilir olması sosyal medya uzmanını veya diğer bir deyişle sosyal medya asistanını gerekli kılan birinci nedendir.

Profesyonelleşme ve verimi arttırma yolunda sosyal medya danışmanlığı ihtiyacını doğuran ikinci neden ise sosyal medya uygulamalarının sürekli gelişen ve değişen yazılımsal altyapılarıdır. Twitter, Facebook, İnstagram, Youtube ve Linkedin dahil tüm sosyal medya uygulamaları, düzenli olarak sosyal medya yönetiminde dikkat edilmesi gereken teknik kurallar açıklarlar. Kullanıcılara ve işletmelere sosyal medya yönetiminde kılavuz olan bu duyuruların takibi, etkileşimin yüksek tutulması ve reklamlı gönderilerin veriminin korunması için şarttır.

Sosyal Medya Danışmanı Hayat Kurtarır

Sosyal medya yönetiminde profesyonelliği gerekli kılan üçüncü neden ise sosyal medya yasasıdır. Birçok dünya ülkesinde uzun zamandır olan fakat Türkiye'de yeni çıkarılan sosyal medya yasası ile sosyal medya yönetimi hukuki bir nitelik kazanmıştır. İçerik ve tasarımlardaki telif hakları ile üslup ve ifadedeki uygunluk sosyal medya yönetiminde hukuki sorumluluk doğuran iki temel meseledir.

Sosyal medya yönetiminde danışman desteğini gerekli kılan dördüncü ve son neden ise görsel ve anlatımsal bakımdan özgünlüğe ve estetiğe duyulan ihtiyaçtır. Yani kullanıcı ve işletmelerin gönderilerini basit, net, güzel tasarımlar ve doğru bir metinle sunabilmesinin sağladığı faydadır. Daha da sadeleştirirsek, tasarımlı gönderilerin yani grafiker eliyle hazırlanan görsellere dayanan gönderilerin sağladığı büyük yarardır.

(Bakınız: https://ajansgala.com/tasarim/gorsel-tasarim/sosyal-medya-gorselleri-tasarimi)

Ne Tür Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetleri Veririz

Nitelikli ve özgün içerikler, yaratıcı ve sorumlu üslup; etkin, güncel ve düzenli strateji ile kurgulanmış, markanızı & kurumunuzu en iyi şekilde yansıtacak bütçe dostu bir sosyal medya yönetimi için bizimle çalışabilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi ile ilgili sorularınıza yanıt almak ya da kurumunuz ve işletmeniz için hızlı sosyal medya yönetimi fiyat teklifi almak için mesaj bölümünden veya whatsapp iletişim numarasından bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Tarzımızı ve referanslarımızı görmek için ayrıca Ajans Gala Instagram hesabını inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya İçerik Üretimi

Sosyal Medya Görsel Tasarımı

Sosyal Medya Halkla İlişkiler

Sosyal Medya Canlı Yayınları

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Sosyal Medya Rapor Hazırlama

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Organik Sosyal Medya Yönetimi

Misyoner Sosyal Medya Yönetimi

Projeler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Organizasyonlar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Şirketler İçin Sosyal Medya Yönetimi

İşletmeler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Firmalar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Doktorlar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Özel Hastaneler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Estetisyenler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Diş Hekimleri İçin Sosyal Medya Yönetimi

Avukatlar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Mimarlar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Mühendisler İçin Sosyal Medya Yönetimi

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya Yönetimi

Özel Okullar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Kreşler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Dernekler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Vakıflar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Kurumlar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Belediyeler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Futbol Takımları İçin Sosyal Medya Yönetimi

Spor Kulüpleri İçin Sosyal Medya Yönetimi

Kooperatifler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Siyasi Partiler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Kampanyalar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Belirli Gün ve Haftalar Sosyal Medya Paketleri

Özel Günler İçin Sosyal Medya Paketleri